Një djalë 3 vjeç australian, i shpallur i humbur nga familjarët, është gjetur katër ditë më parë i fshehur në shkurre.

Kontrollet e policisë u shtrinë si nga toka e nga ajri për gjetjen e djalit, dhe rezultoi se ai, ishte duke pirë ujë në një përrua pranë shtëpisë.

Djali i vogël, me nevoja të veçanta dhe që nuk flet, ishte parë për herë të fundit në shtëpi të premten, ndërsa u gjet rreth 500 metra larg pronës së prindërve.

Autoritetet thanë se vogëlushi kishte pësuar disa gërvishtje në pjesën e poshtme të këmbëve dhe u gjet i lagur me rroba të lagura, por përgjithësisht ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: