Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet të fortë prej 4.7 në shkallën Rihter në Rodos të hënën në mëngjes.

Tërmeti ra këtë mëngjes në orën 7:06 me orën greke me një thellësi 25 km. në verilindje të Rodos. Epiqendra u raportua poshtë dyshemesë së Oqeanit Paqësor, megjithatë; nuk u dha paralajmërim për tsunami.

Tërmeti i së hënës pati një thellësi fokale prej 67.4 km. Ndërsa tërmeti i së Dielës pati një thellësi fokale prej 40 km.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: