ISIS merr përsipër sulmin e djeshëm në Vjenë, ku humbën jetën 4 civilë dhe një prej agresorëve. Ky fakt është bërë e ditur nga drejtoresha e sajtit të tyre, Rita Katz.

Në një deklaratë në mediat propagandistike, Shteti Islamik pretendoi se Abu Dujana al-Albani kreu sulmin me armë dhe thika si “ushtar i Kalifatit”.

Kujtojmë se nga sulmi mbetën të plagosur 15 persona.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb