Dihet tashmë që personat që vuajnë nga diabeti janë të rrezikuar të preken nga COVID 19.

Mjeku Isuf Kalo, I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 deklaroi se jo vetëm moshat e mëdha, por edhe të rinjtë që janë të sëmurë me diabet janë vulnerabël përballë COVID 19.

“Edhe moshat e reja janë vulnerable nëse janë të prekura nga diabeti..Për herë të parë ka një fushatë që t’i jepen këshilla të moshuarve, unë mendoj që edhe të rinjtë duhet të jenë më të kujdesshëm përballë këshillave”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: