Super antibiotikët e rinj reduktojnë vdekshmërinë e shkaktuar nga infeksionet rezistente nga 50-55% deri në 10-15%, sipas studimeve ndërkombëtare të paraqitura në Xhenova.

Studiuesit deklarojnë se ka një reduktim me një të tretën.

Në një konferencë të organizuar nga fondacioni “Menarini” u deklarua se kjo do të parandalonte rreth 3 000 vdekje në Itali.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb