Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 30 viktima nga COVID-19, ndërsa numri në total që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 34.899 persona.

Gjithashtu autoritetet e shëndetësisë bënë me dije se sot u regjistruan edhe 138 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë numri i të shëruarve në vendin fqinj ishte 574, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 192.815 të tjerë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: