Një 36 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pas një kontrolli në makinën e tij.

Ai ka shfaqur shenja nervozizmi dhe kjo vetëm sa shtoi dyshimet e policisë, të “ndihmuar” edhe nga era e fortë e marihuanës në pjesën e sediljes së pasagjerëve.

Pas një ekzaminimi më të afërt, rreth dy kg lëndë narkotike u gjetën të fshehura mes mallrave të tjerë.

Më pas, policia kontrolloi në benesen e tij, ku u gjetën edhe 17 kilogramë shtesë marijuanë dhe rreth 300 gr kokainë, si dhe një laborator për paketimin dhe përzierjen e substancave narkotike që shiteshin në tregun e Pizanit.

Garazhi u mbrojt nga një sistem modern i vëzhgimit me video, me siguri për të verifikuar që të mos hynte askush brenda pronës të mbajtur në gjendje të mirë.

Më në fund, kërkimi i shtëpisë bëri të mundur gjetjen e një arsenali armësh, të mbajtur në mënyrë të paligjshme: dy karabina, tre thika me mbi 15 centimetra, një pistoletë airsoft, pa kapak të kuq dhe një armë automatike të markës “Thompson Submachine” kalibër armë 45, nga Lufta e Dytë Botërore, dhe i modifikuar për ta bërë atë më të menaxhueshëm.

36 vjeçari u arrestua për trafik droge dhe mbajtje të armëve dhe u dërgua në burgun “Don Bosco” në Pizë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb