Janë mbi 800 000 aktivitete tregtare dhe shërbime të tregut që aktualisht janë ende në mbyllje dhe nga nesër ata do të kenë mundësinë të rifillojnë aktivitetin.

”Po ashtu pritet të hapen edhe baret dhe restoranteve pothuaj 160 000 biznese”, sipas ”Confcommercio”( Dhoma Italiane e Tregtisë) duke sqaruar se një pjesë e konsiderueshme e kompanive kanë mbetur të qëndrueshme dhe kanë të bëjnë me sektorin e tregtisë.

Pothuaj 72 000 kompani veshjesh dhe këpucësh, 14 000 dyqane mobiliesh janë ende të mbyllura dhe më shumë se 59 000 shitës ambulantë janë ende pa aktivitet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb