Sipas mediave italiane, 56-vjeçari Vincenzo Cantiello, autori i dyshuar i një krimi nga grupi mafioz “Camorra” që ndodhi në Castel Volturno (Caserta) 34 vjet më parë kundër 33-vjeçarit të atëhershëm Pasquale Santagata, përfundoi në burg.

Ishin karabinierët e kompanisë Casal di Principe, të koordinuar nga Dda e Napolit, të cilët rindërtuan atë që ndodhi në një plazh në fshatin Coppola në vitin 1988.

Vrasja dyshohet se ka ndodhur si pjesë e grindjes së brendshme të klanit midis Schiavone dhe Bidognetti në atë moment. nga ana dhe nga ana tjetër Antonio Bardellino, themelues i Casalesi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb