ITALI

Për shumë vite ka jetuar jashtë, duke akumuluar një pasuri të pafundme. Pas vdekjes një pjesë e pasurisë i kaloi nipërve, por bëri edhe një donacion në emër të Komunës, Conegliano Veneto, në Trevigiano, e cila mësohet të ketë marrë rreth 400 mijë euro. Në testamentin e tij, burri ka kërkuar të qëndrojë anonim, duke detyruar krijimin e ndërhyrjeve të jashtëzakonshme sociale në dobi të nevojtarëve.

Kryebashkiaku i Conegliano Fabio Chies, ka rrëfyer për të përditshmen lokale “Gazzettino” që burri, një i moshuar ka mbetur i ve dhe që ka mbijetuar  vetëm me femijët e tij. Trashëgimtarët e tjerë nuk kanë kundërshtuar testamentin në favor të Komunës.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb