Një tablo, e vjedhur 20 vite më parë dhe e gjetur rastësisht para pesë javëve në Piaçenca, në veriperëndim të Italisë, është në të vërtetë një origjinal i Gustav Klimt, theksoi sot një magjistrate e ngarkuar me hetimin.

“Ky është një emocion i madh që mund t’ju them se tabloja e gjetur është autentike””, deklaroi Ornella Chicca në një konferencë shtypi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: