Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”.

Të arrestuarit besohet se merreshin me trafikimin e drogës, zhvatje, armëmbajtje pa leje, plagosje, vrasje në tentativë dhe vjedhje të sendeve me vlerë përmes medodave mafioze.

Midis të arrestuarve ishte edhe Michele Senese, që besohet të jetë kreu i klanit ”Camorra” dhe një karteli droge që vepronte në Romë.

Në këtë grup ka marrë pjesë dikur edhe Fabrizio Piscitelli, i njohur si ”Diaboliku”, i vrarë në Romë në vitin 2009.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb