TIRANË

Një ngjarje e rëndë mes një çifti shqiptarësh në Itali ka tmerruar kalimtarët, të cilët kanë parë mes sy momentin kur bashkëshorti pas një sherri ka qëlluar me thikë gruan në zonën e Bolzanos.

Sipas mediave italiane, gruaja 29-vjeçare është shtruar me urgjencë në spital në gjendje të rëndë për jetën. Ajo është goditur nga burri në momentin kur po mbante në krah foshnjën e vogël vetëm disa muajsh.

Capture
Capture

Pas ngjarjes, shqiptari ka tentuar të largohet, por kanë qenë kalimtarët e rastit që e kanë ndaluar deri në kohën kur erdhi policia. Ai është shoqëruar në komisariat dhe po merret në pyetje për rrethanat e ngjarjes.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb