Një anije në Mesdhe ka shpëtuar 211 migrantë brenda dy ditëve, njoftoi sot një organizatë gjermane.

“Shpëtimi më i fundit me anijen “The Sea-Watch 3” ndodhi dje në mbrëmje, pasi varka e vogël me 46 migrantë po fundosej”, tha ajo.

Një ditë më parë u zbuluan dy anije me migrantë që kërkonin ndihmë.

“Kemi menjëherë nevojë për një port të sigurt!” shkruajti “Sea-Watch” në Twitter.

“Sea-Watch 3” po udhëtonte në ujërat mes Italisë dhe Maltës.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb