Suksesi 3-1 përballë Shqipërisë, pavarësisht se një test miqësor, është lexuar me nota pozitive nga mediat italiane, më shumë për faktin se në këtë sfidë lanë gjurmë disa elementë të rinj:

“Italia për Katar, shkruan Corriere dello Sport në faqen e parë duke shtuar: Përmbys Shqipërinë dhe argëtohet, të qëndrosh përpara TV të bën keq”.

La Gazzetta dello Sport i ka kushtuar rëndësi dëmtimit të Tonalit: Sa frikë!.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Po lind një Itali e re”, ishte titulli i përzgjedhur nga Quatidiano Sportivo. Të gjithë mediat e tjera italiane bashkohen në të njëjtën pikë, elementët e rinj, dëmtimi i Tonalit dhe mungesa në Botëror, ishin temat kryesore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: