ITALI

Kishte më shumë se 5 muaj që Italia nuk raporton shifrat kaq të mëdha të infektuarish me koronavirus sa ditën e fundit. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë janë regjistruar 2.548 raste pozitive me koronavirus, në 118.236 tamponë të kryer.

Ndërsa të vdekurit në 24 orët e fundit janë 24 persona. Por ka edhe lajmë të mira në 25 orët e fundit janë shëruar 1.140 persona.

Veneto është rajoni me , 445 raste pozitive, e ndjekur nga Campania me 390, më pas Lombardia me 324 dhe Lazio 265 raste. Të gjitha rajonet kanë raste pozitive.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb