ITALI

Italia ka pasur një rritje të lehtë të rasteve me Covid-19 krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 34.282 persona të infektuar, ndërkohë që numri i të vdekurve është rritur. Një ditë më parë ishin 32.191 persona të infektuar me Covid-19.

Në 24 orë kanë ndëruar jetë 753 persona, ndërsa një ditë më parë ishin 731 të vdekur. Lombardia mbetet rajoni më i goditur me 7633 të infektuar, e ndjekur nga Kampanja me 3657 dhe Piemonte me 3281.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: