Gjykata e Tiranës liron nga paraburgimi Ruensa Haxhine, Encën. Këngëtarja Enca u arrestua pasi kishte mbjell kanabis në oborrin e banesës së saj në Lundër.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se togat e zeza kanë caktuar ndaj këngëtares masën ‘detyrim paraqitje’.

Avokatët kanë pretenduar se kontrolli i banesës së këngëtares ishte i paligjshëm, sakaq, sipas mbrojtësve, 5 rrënjët e kanabisit i ka mbjellë për kuriozitet. Ndërkohë prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë “arrest në burg”.

Ruensa Haxhia ka pranuar para policisë gjatë momentit të arrestimit, së kanabisin e mbjellë në vazo në ballkonin e banesës i kishte për përdorim vetjak.

Enca ka qenë bashkë me të dashurin kur u arrestua, ndërkohë që këngëtarja pranoi se ishte përdoruese e hashashit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: