FIER

Rreth 150 punonjës të Albpetrol kanë protestuar kundër vendimit për t’u paguar me 40% të pagës. Për shkak këtij vendimi nga bordi si pasojë e mungesës së shitjes, që prej nisjes së pandemisë punonjësve iu janë shkurtuar rrogat, duke shkaktuar reagimin e tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb