Dy vëllezër janë shpallur në kërkim nga policia, pasi akuzohen se kishin mbjell kanabis.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet A. T., 32 vjeç dhe Y. T., 38 vjeç, banues në Larushkë, Fushë Krujë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në një sipërfaqe toke në pronësi të tyre, u vërtetua se ishin mbjellë me prodhime bujqësore, shërbimet e Policisë kanë gjetur të kultivuar disa fidanë të dyshuar cannabis sativa.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb