Gjykata e Tiranës është shprehur kundër vendimit të drejtorit të Burgjeve
Agim Ismaili, i cili izoloi 5 të burgosur pas një sherri në burg.

Vendimi erdhi pas një përplasje në paraburgim mes anëtarëve të grupit Avdylaj, ku Ismaili urdhëroi izolimin e tyre në sektorin e posaçëm.

Gazetarja Klodiana Lala tha për “BalkanWeb” se vendimi i drejtorit të Burgjeve nuk është cilësuar i drejtë në përputhje me ligjin nga ana e gjykatës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: