Avionët luftarakë të Izraelit goditën një pikë vëzhgimi që i përkiste brigadës ‘Izz ad-Din al-Qassam’ krahut të armatosur të lëvizjes Hamas në veri të Gazës.5 raketa në pikën e brigadës Izz ad-Din al-Qassam.


Një sulm i ngjashëm është kryer edhe më parë ndaj në pike vëzhgimi që i përkiste Hamasit.


Në një deklaratë më parë nga ushtria izraelite thuhej se nga Rripi i Gazës ishte kryer një sulm me raketa ndaj një njësie vendbanimi të Izraelit.


Ndërkohë bëhet e ditur se raketat e pretenduara që janë lëshuar në rajonet jolegjitime të Izraelit, kanë rënë në zona të pabanuara dhe se për raketat e pretenduara të lëshuara nga Gaza, askush nuk e ka marrë përgjegjësinë.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb