Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshëndetur njoftimin e Netanyahu-t për njohjen nga Izraeli.

Thaçi thotë se Kosova do të mbajë premtimin e saj për të vendosur misionin e saj diplomatik në Jeruzalem.

STATUSI NGA HASHIM THAÇI

Unë e mirëpres njoftimin e Kryeministrit te Izraelit  në lidhje me qëllimin e mirëfilltë për të njohur Kosovën dhe për të vendosur marrëdhënie diplomatike. Kosova do të mbajë premtimin e saj për të vendosur misionin e saj diplomatik në Jeruzalem.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb