Matthijs de Ligt, i cili në një intervistë ekskluzive dhënë për Mundo Deportivo të martën e kaluar, shprehu dyshimet e tij rreth pranimit të propozimit të Barçës, ka postuar një mesazh përmes llogarisë së tij Instagram të mërkurën përpara se të nisej me pushime.

Në postimin e De Ligt shoqëruar me një fotografi i veshur me fanellën e ekipit të tij aktual shkruan: “Sezoni zyrtarisht ka përfunduar. Ka qenë një udhëtim i pabesueshëm me shumë momente të paharrueshme. Tani është koha për t’u çlodhur dhe për të ngarkuar bateri “, tha Matthijs pa dhënë asnjë të dhënë për të ardhmen e tij.

De Ligt deklaroi se do të përfitonte nga pushimet e tij për të menduar se cili propozim do ta joshte më shumë për të ardhmen e tij.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb