Prona e Google u ble për vetëm $12 në Tetor, dhe Google sapo zbuloi se sa para pagoi për ta marrë sërish atë.

Pasi pa “google.com” të vlefshme për shitje në Google Domains, Sanmy Ved e bleu, dhe u bë pronari i një prej emrave të pronës më ikonë të të gjitha kohërave, në një total prej 1 minute, shkruan Krokodili.

Pasi pa çfarë ndodhi, Google menjëherë anuloi blerjen, dhe më vonë i dha atij një shpërblim të pazbuluar më parë.

Shuma që Google i pagoi atij është $6,006.13. Ved e dhuroi shpërblimin e tij për “The Art of Living India”, dhe sapo e dëgjoi këtë, Google e dyfishoi shumën.

Google u jep çmim njerëzve të cilët gjejnë të meta të sigurisë dhe viruse në Google. Kompania shpërndau mbi 2 milionë dollarë në 2015-ën, për 300 persona.

(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: