SERBI-Një video e dërguar nga një shtetas i Kosovës, i cili bashkë me shumë azilkërkues të tjerë kanë marrë rrugën për të dalë nga Kosova, në kërkim të një jete më të mirë, tregon se si e kalojnë ata kufirin për të dalë në Hungari.

Në video, shihet një grup azilkërkuesish, të cilët në këmbë po mundohen ta kalojnë kufirin Serbi-Hungari.

https://www.youtube.com/watch?v=wi37DcCJcZQ

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb