TIRANE

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të dy viteve të kaluara, mbahet për të tretin vit rradhazi dasma e vitit në Shqipëri, e organizuar nga TEG dhe Ami Event.

Dhjetëra çifte kanë fatin që të përfitojnë falas organizimim e ceremonisë, fustanin e nuses, asistencë në makeup, banketin, foto profesionale e shumë të tjera.

E veçanta e këtij viti është se çiftet kishin mundësinë e përzgjedhjes së një personazhi publik për të celebruar martesën e tyre. Pra këtë vit çiftet që do të shkojnë në altar, do të përzgjidhen nga personazhi publik, që ka pranuar ftesën pasi është selektuar nga çifti.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Personazhet e famshëm të përzgjedhur, do të vendosin se cilët prej çifteve dëshirojnë të celebrojnë, në rastin kur janë nominuar nga më shumë së një çift. Ja disa pamje nga dita e parë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Disa nga personazhet publikë që do të celebrojnë martesat janë Eranda Libohova, Ori Nebijaj, Roza Lati, Zaimina, Greta Koçi, Alba Hoxha, Albana Osmani, Ermali dhe Amarda e shumë të tjerë.

Dhe sigurisht në këte që është dasma e vitit në Shqipëri, nuk mund të mungonte qytetari i parë i Tiranës, Z.Veliaj.

Këtë vit ceremonitë e dasmave do të vijojnë deri ditën e dielë, kjo në menyrë që çifteve t’u kushtohet koha e duhur për të përjetuar këtë moment special në jetën e tyre.

Sot, në orën 16:00, celebrimet starojnë me kryebashkiakun e Tiranës, Z.Veliaj.

Jeni të mirëpritur.

Për më shumë info, klikoni në teg.al

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: