Platforma “You Tube” tashmë është e popullarizuar dhe në të mund të hidhen video të shumta, nga çdokush. Por kush është videoja e parë e publikuar në këtë platformë?

Videoja e parë që është hedhur në platformën “You Tube” ka titullin “Me at zoo” ose e përkthyer “Unë në kopshtin zoologjik”.

Videoja 18-sekondëshe ka tashmë 67.9 milionë klikime, 1.9 milionë pëlqime dhe mbi 2 milionë komente. Videoja u publikua nga Jawed Karim, njëri nga themeluesit e platformës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: