RUSI

Mediat ruse kanë zbuluar se kush ishte agresori i sulmit me armë në shkollën në Kazan ku 9 persona ngelën të vdekur. Autori është 19-vjeçari Ilnaz Galyaviev, i cili ka qenë nxënës në këtë shkollë.

Disa ditë më parë ai kishte dhënë një mesazh në rrjetet sociale me shkrimin ‘’Jam si Zoti’’. Sot ai vrau me armë 8 nxënës dhe 1 mësues, ndërsa terrorizoi dhjetëra të tjerë.

Nga ana tjetër autoritetet ruse janë mobilizuar dhe vetë Presidenti Putin aps kësaj ngjarje tronditëse ka urdhëruar menjëherë rishikim të legjislacionit të armëve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb