Është zhvilluar me debate seanca e sotme në Kuvend.

Ndërsa ka marrë fjalën zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka pasur edhe ndërhyrje nga salla. Ahmetaj ka kërkuar nga kryetarja e Kuvendit që të merren masa, nëse deputetët do të vijojnë të flasin nga vendi.

“Këtu janë thënë çudira dhe nuk jeni ngritur ndonjëherë. Po vazhdon një raporton. Po. Faleminderit. Qetësohuni që të vazhdojë pjesa tjetër. Këtu çfarë nuk është thënë,  jemi sharë nga të gjitha anët, tani po na tregon, u mërzitët për lukuninë, Hajde tashi kot tashi. Të lutem kryetare nëse vazhdon  që të flasin nga vendi, duhet të marrësh masë.

Administrata publike përbën themelet me të cilat zbatohet çdo nismë, çdo reformë dhe çdo iniciativë në drejtim të zhvillimit të vendit. Sot duhet të prezantoj progresin dhe masat e marra. Reforma e administratës publike ka një kornizë strategjike . Qëllimi kësaj strategjie është për përgjegjshmëri…Falë bashkëpunimit me të gjitha institucionet deri tani janë vënë në zbatim gati 100% e aktiviteteve. Sa i përket shërbimit civil si një nga komponentë themelore sot kemi një platformë të qartë . Në raportet e partnerëve ndërkombëtarë, në nëntor 2021 Shqipëria është vlerësuar maksimalisht…Raporti e vlerësoi Shqipërinë”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: