Fëmijët e Princit Harry dhe Meghan Markle nuk janë ftuar në kurorëzimin, por nipërit e mbretëreshës pritet të ftohen në një rol zyrtar, sipas një raporti në Dailymail.

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë qenë të ftuar dhe pritet të jenë në eventin e 6 majit, por disa anëtarë të familjes po u thonë privatisht miqve se janë të qetë me ta.

Arsyet e përjashtimit të fëmijëve të Harry dhe Meghan

Fëmijët e Sussexes konsiderohen nga zyrtarët e pallatit si shumë të vegjël për të marrë pjesë në ceremoninë në Westminster Abbey, por çifti ka të ngjarë të kalojë një pjesë të ditës me Archie, i cili mbush katër vjeç më 6 maj dhe Lilibet, që tani quhen princ dhe princeshë.

Por nëse duan apo jo, vendimi i pallatit për t’i përjashtuar ata ka të ngjarë të rindezë tensionet.

Aktualisht pritet që Princi George, nëntë vjeç dhe motra e tij, Princesha Charlotte, e cila do të jetë tetë vjeç, të marrin pjesë – pasi mbreti i ardhshëm pritet të kenë një rol zyrtar.

Vendimi nëse do të ftojnë apo jo Princin Louis, i cili mbush pesë vjeç në prill, thuhet se po “konsiderohet” nga çifti mbretëror i Uellsit. Megjithatë, ai ka të ngjarë të bëjë një paraqitje jo frot dinjitoze, siç jemi mësuar ta shohim shpesh, transmeton Sunday Telegraph. Nipërit e Camilla pritet të marrin pjesë në kurorëzimin e gjyshes dhe njerkut të tyre dhe të luajnë një rol zyrtar.

Djali i Mbretëreshës, Tom Parker Bowles, ka dy fëmijë, 15 dhe 13 vjeç dhe vajza Laura Lopez ka binjakë 13-vjeçarë.

Megjithatë, një burim i Pallatit Buckingham i tha The Sunday Times se do të ishte “plotësisht e papërshtatshme” të diskutoheshin rolet për nipërit e mbretëreshës dhe jo për nipërit e bashkëshortit të saj.

Harry dhe Meghan nuk do të ftohen të marrin pjesë në daljen zyrtare në ballkon pasi shumë anëtarë të familjes nuk dëshirojnë të shoqërohen me çiftin. Një mik i familjes tha: “Ata do të trajtohen ftohtë nga shumë të afërm. Shumë nga familja thjesht nuk duan të bëjnë asgjë me ta. Nëse ata duhet të shihen në kurorëzimin, atëherë të jetë kështu, por ata nuk duan të shoqërohen me ta.’

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: