Këto imazhe janë realizuar në vitin 1971 dhe prej tyre lindën teori konspirative. Imazhet janë realizuar nga nëndetësja amerikane Trepanf, SSN674 që lundronte mes ujrave norvegjeze në ishullin Jan Mayen. Studiuesit e UFO-ve thonë se fotografitë janë dëshmi sekrete të eksperimenteve amerikane, kurse të tjerë thonë se janë anije aliene që kërkojnë naftë.
Por ka të tjerë që nuk besojnë në vërtetësinë e imazheve, madje u duken të montuara.

Rob Whitford thotë se: ‘Objekte të çuditshme, sidomos anije në formë cigareje ajnë parë që në vitin 1896”.

Kurse eksploruesi Benjamin Trueblood thotë se “nuk jam i sigurt për autenticitetin e tyre”.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: