Guvernatori i Tokios, Yuriko Koike do i kërkojë Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), të ndajnë humbjet e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios në vitin 2021, sipas kompanisë së lajmeve, Kyodo News.

Sipas Kyodo-s, Guvernatori theksoi se Tokio do i kërkojë IOC-së ndihmë.

Gjithashtu Tokio do të bëjë një vlerësim të shpejtë të humbjeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb