Ministria Financave në Japoni, ka njoftuar se do të ngrijë çdo burim në juridiksionin japonez për miliarderin rus Viktor Vekselberg dhe 16 anëtarë të Dumës, duke arritur në këtë në 61 persona që do të sanksionohen për shkak të pushtimit rus të Ukrainës.

Fhvekselberg150322
(Viktor Vekselberg )

Masa u njoftua vetëm 24 orë pasi SHBA vendosën sanksione ndaj miliarderëve të tjerë ruse

Hirokazu Matsuno njoftoi gjithashtu se Japonia do të koordinohet me vende të tjera të G7 per sanksionet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: