Nga:ZONJA ENEIDA

1 tufё qepё tё njoma
1 dorё spinaq
vaj ulliri
200 gr mish viçi tё grirё
1 gotё oriz
1 tufё koper
1 tufё majdanoz
1 tufё nenexhik
kripё

Skuqim qepёt nё vaj ulliri bashkё me spinaqin dhe mё pas shtojmё mishin e grirё. Pasi janё skuqur dhe ka avulluar uji shtojmё 1 gotё oriz, koprёn, nenexhikun, majdanozin dhe kripёn.

Mbёshtjellim japrakёt. Shtrojmё nё tenxhere disa gjethe poshtё dhe rradhisim japrakёt. Nga lart i vendosim prapё gjethe rrushi dhe 1 pjatё. U hedhim 1 gotё e gjysёm ujё dhe i ziejmё nё zjarr tё ngadaltё derisa tё thithin ujin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb