Jean Paul Gaultier i thotë lamtumirë sfilatave dhe njofton që shfaqja e tij e fundit e Alta Modës, që do të shënojë 50 vjetorin e aktivitetit të tij, do të jetë në 22 janar në Paris.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Njoftimi ka ardhur në një komunikim në rrjetet sociale. Sfilata e fundit do të mbahet në Theatre du Chatelet.

Stilisti, 67 vjeç, nuk do të tërhiqet dhe ka saktësuar që do vazhdojë të punojë në modë me një koncept të ri.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb