Qindra “Jelekë-verdhë” të mbledhur para ndërtesës së Parlamentit Evropian (PE) në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, marshuan në mbështetje të protestave në Francë.


“Jelekët e verdhë” u mblodhën në sheshin “Luksemburg” ku ndodhet selia e PE-së dhe nën masat e gjera të sigurisë nga policia ata marshuan deri në sheshin “Schuman” para Këshillit të Bashkimit Evropian.


Ndërkohë që policia duke formuar barrikada shpërndau më pas protestuesit.//AA


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb