Dy persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në qytetin Aden, deklaroi ministri i shëndetësisë, Nasser Ba’aom.

“U raportuan pesë raste me koronavirus, duke përfshirë dhe dy viktima,” theksoi Ba’aom për Jemen TV.

Pesë rastet u njoftuan të mërkurën, duke e çuar në gjashtë numrin e përgjithshëm të të infektuarve, pasi vendi kishte raportuar më parë një rast të konfirmuar në provincën lindore të Hadramaut. Gjatë kësaj kohe pacienti i parë u shërua.

Ba’aom theksoi se simptomat e COVID-19 janë të ngjashme me sëmundje të tjera si ethe, gulçim, duke rezultuar edhe ne vdekje.

“Të gjitha viruset kanë simptoma të ngjashme”, tha ai, duke shtuar se rastet e konfirmuara u testuan dy herë dhe u deklaruan si të infektuar me koronavirus.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb