Ukraina i është përgjigjur deklaratës së delegacionit rus i cili bëri me dije se janë pranë një marrëveshjeje.

Këshilltari i presidentit Zelensky dhe njëkohësisht kreu i negociatorëve ukrainas, Mykhailo Podoliak, duke komentuar deklaratat e zyrtarit rus, Medinsky, tha se qëndrimet mbeten të njëjta: Armëpushim, tërheqje trupash dhe garanci sigurie me formula specifike.

Negociatori i Kievit Mykhailo Podolyak thotë se Rusia po përpiqet të “provokojë tension në media” dhe se pozicioni i Ukrainës mbetet i pandryshuar.

Negociatori

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: