Nuk e kanë shkëlqimin e dikurshëm, kur pushtonin Botën dhe Evropën, por Spanja e Luis Enriques mbetet një nga ekipet favorite në këtë Botëror. “Furitë e Kuqe” debutojnë të mërkurën kundër Kosta Rikës, ekipi në sytë e trajnerit është gati:

“Mendoj se deri të mërkurën të gjithë do të jenë në dispozicion. Ka disa shqetësime të vogla, por asgjë serioze, nuk më shqetëson as Morata. Që në fillim të këtij turneu jemi përpjekur të mos ankohemi, as për kohën e pakët që kemi pasur në dispozicion për tu stërvitur.

E ardhmja ime? Nuk e di, por po argëtohem shumë”, u shpreh Luis Enrique. Spanja bën pjesë në Grupi E së bashku me Gjermaninë, Kosta Rikën dhe Japoninë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: