Kryeministri Edi Rama merr mijëra shqetësime në faqen e tij zyrtare në FB dhe disa prej tyre i është përgjigjur.

Në të shumtën e rasteve janë njerëz që punojnë në kushte të vështira dhe që hasin problematika të ndryshme nga kufizimet, ose nga ata që pretendojnë se nuk kanë të hanë pasi janë pa punë ose invalidë.

Për ata që hasin problematika në punë kryeministri u thotë të respektojnë vetëm rregullat kurse për ata që kanë probleme jetësore ka përgjigje cinike.

Një invalidi që thotë se nuk ka të hajë bukë Rama i thotë: Dritat i merr vetëm kush i paguan dhe edhe pa bukë dhe me fejsbuk nuk shkon.

Kurse një gruaje e cila është pa punë, burrin pa punë dhe thotë se fëmijët e tyre s’kanë bukë të hanë Rama i pyet se ”Po internetin çfarë e ushqeni?”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb