Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një postimi në faqen e saj zyrtare të ‘Facebook’ ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë atë persona që duan të pajisen me viza.

Bëhet fjalë për vizën K-1, për të gjitha rastet kur personi i interesuar është fejuar me një shtetas amerikan.

67576283 10156552209080838 5234054924538478592 N
67576283 10156552209080838 5234054924538478592 N

“??️ | Keni rënë në dashuri këtë verë dhe jeni fejuar? Nëse i fejuari juaj është qytetar amerikan, atëherë ai ose ajo duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS për ju. Duhen disa muaj për shqyrtimin e peticionit, ndaj aplikoni sa më shpejt! #pyetanen”, thuhet në njoftimin e ambasadës.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: