Dy dekada pasi bëri paraqitjen e saj të parë në The Ellen Show si e ftuara e saj debutuese, Jennifer Aniston u rikthye në  për t’iu bashkuar prezantueses Ellen DeGeneres për episodin e fundit . Gjatë 19 viteve që emisioni ka qenë në transmetim, Jennifer ka lënë padyshim shenjën e saj si një nga të ftuarit më të paharrueshëm me 20 karakteristikat e saj të ndryshme , duke përfshirë kohën që ajo mori përsipër si drejtuese .

Dhe në episodin e fundit, i cili u transmetua të enjten mbrëma, Jen me siguri tërhoqi vëmendjen e shikuesve edhe një herë teksa i bëri një goditje të shkuarës së saj pas përfundimit të serialit të famshëm Friends , në të cilin ajo luajti personazhin e dashur të Rachel Green.

Jen luajti së bashku me David Schwimmer, Lisa Kudrow, Courteney Cox, Matthew Perry dhe Matt LeBlanc në serialin e preferuar nga fansat, i cili u transmetua nga 1994 deri në 2004.

Dhe fundi i Friends ishte po aq shkatërrues për kastin sa ishte për fansat e tij, me Jen që foli për përvojën e saj në trajtimin e ndryshimit në Ellen .
“Dua të flas për fundin e Friends ,” i thotë mikpritësi. “Çfarë keni bërë për t’u marrë me këtë?”
Jen qesh përpara se të psherëtin në mënyrë komike dhe të thotë: “Oh, fundi i Miqve . Epo, u divorcova dhe shkova në terapi, “një shenjë për divorcin e saj publik nga ish-dashnori Brad Pitt në 2005. Dyshja, të cilët ishin lehtësisht një nga çiftet e preferuara të internetit në fillimet e hershme, u martuan në vitin 2000 përpara se të shpallnin ndarja e tyre pesë vjet më vonë.
“Pastaj bëra një film të quajtur The Break-Up ,” vazhdoi ajo, duke iu referuar hitit të saj të vitit 2006 me aktorin Vince Vaughn. “Unë thjesht u përkula deri në fund. Unë thashë: ‘E dini çfarë, djema? Le ta bëjmë këtë një kapitull krejtësisht të ri’.”

Pas divorcit të tyre, Jen dhe Brad vazhduan të takoheshin dhe u martuan me Justin Theroux dhe Angelina Jolie, ndonëse të dy përfundimisht përfunduan duke u ndarë nga bashkëshortët e tyre.

Por me kalimin e viteve, Brad dhe Jen kanë mbetur miq të ngushtë, me zhurmën e saj të lehtë, një shenjë e qartë se ajo nuk ka frikë të tallet me të kaluarën e tyre.

Në fakt, dyshja janë shfaqur aq miqësorë saqë kanë ndezur vazhdimisht thashethemet – ose, ndoshta, mendime të dëshiruara nga fansat – se pajtimi ishte në letra. Ndoshta më e paharrueshme, të dy u ribashkuan në 2020 Screen Actors Guild Awards dhe i nxitën fansat në furi.

Ndoshta më e paharrueshme, të dy u ribashkuan në 2020 Screen Actors Guild Awards dhe i nxitën fansat në furi. “[Kam luajtur] një djalë që ngrihet lart, heq fanellën dhe nuk shkon me gruan e tij. Ishte një shtrirje e madhe,” tha ai me shaka në skenë, ndërsa kamerat e prenë me lehtësi Jen-in e ulur në audiencë duke qeshur të gjithë.
Shpresat e fansave që të dy do të rindeznin shkëndijën e tyre të kaluar u rritën vetëm më vonë atë vit në shtator, kur Jen dhe Brad të dy morën pjesë në një tryezë për mbledhjen e fondeve të lexuara për Fast Times në Ridgemont High .

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb