Ish-kampioni i botës në Formula 1, Jenson Button i pëlqejnë veturat e shpejta dhe të bukura, por edhe modelet klasike dhe të modifikuara. Tani ai ka vendosur të shesë një nga koleksioni i tij.

Bëhet fjalë për një model të modifikuar Bronco të Fordit, i prodhuar për vitin e modelit 1970. Ai i kaloi katër vitet e fundit në garazhin e Button pas restaurimit dhe modifikimit.

Makina ka një motor V8 4.9 litra me aspirim natyral i çiftuar me një transmetim automatik me tre shpejtësi, fuqia e të cilit transmetohet në të katër rrotat. Motori është i pajisur me një sistem përshpejtimi të karburantit Fitech, ka një filtër Edelbrock dhe një çantë ndezëse MSD dhe motori fillon me shtypjen e një butoni. Gjithashtu, Button vendosi ti vejë një bateri më të fuqishme.

Ankandi zgjat gjashtë ditë të tjera, oferta aktuale është 30 mijë dollarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb