Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt ka thënë të mërkurën se do të heqë dorë nga pozita që ka në qeveri, pasi kryeministri i ri, Boris Johnson i ka kërkuar atij të ketë një tjetër rol ministror.

“Une kam qenë i nderuar që kam punuar në Zyrën për Punë të Jashtme, mirëpo e kuptoj nevojën e kryeministrit të ri për të zgjedhur ekipin e tij”, ka thënë Hunt.

Përveç tij, edhe një varg ministrash të qeverisë së ish-kryeministres, Theresa May kanë hequr dorë nga pozitat e tyre gjatë ditës së mërkurë, pasi Johnson ka nisur udhëheqësinë.

Ai është zotuar se do ta largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, me apo pa marrëveshje.

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt ka thënë të mërkurën se do të heqë dorë nga pozita që ka në qeveri, pasi kryeministri i ri, Boris Johnson i ka kërkuar atij të ketë një tjetër rol ministror.

“Une kam qenë i nderuar që kam punuar në Zyrën për Punë të Jashtme, mirëpo e kuptoj nevojën e kryeministrit të ri për të zgjedhur ekipin e tij”, ka thënë Hunt.

Përveç tij, edhe një varg ministrash të qeverisë së ish-kryeministres, Theresa May kanë hequr dorë nga pozitat e tyre gjatë ditës së mërkurë, pasi Johnson ka nisur udhëheqësinë.

Ai është zotuar se do ta largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, me apo pa marrëveshje.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb