Jeremy Renner u përfshi në një aksident të rëndë rreth tre javë më parë, duke u plagosur, teksa pastronte borën me një nga borëpastrueset e tij në fermën e tij midis Reno dhe Liqenit Tahoe. Gjendja e tij ishte jashtëzakonisht e vështirë teksa ai u transportua me helikopter në spital.

Sipas informacioneve të CNN dhe informacioneve të dhëna nga zyra e sherifit në Nevada, ylli 52-vjeçar i “Avengers” po përpiqej të mbronte nipin e tij kur u plagos ditën e Vitit të Ri.

“Bërëpastruesja filloi të rrëshqasë, duke bërë që Renner të dilte nga automjeti pa frenuar,” thuhet në raportin e autoriteteve. ” Megjithëse besohet se borëpastruesja kishte disa probleme mekanike, bazuar në inspektimin tonë – thanë autoritetet. Renner u përpoq të ndalonte ose të devijonte borëpastruesen për të shmangur plagosjen e nipit të tij.’

Sipas dëshmisë së vetë Renner-it, borëpastruesi filloi “të rrëshqiste anash”, më pas “filloi të rrotullohej nga kodra ” dhe atëherë ai u hodh jashtë.

“Sapo doli (…) ai kuptoi se po shkonte drejt nipit të tij (…) Ai kishte frikë se borëpastruesi do ta godiste nipin e tij, kështu që ai vendosi të përpiqej ta ndalonte ose ta devijonte atë,” shtoi raporti: ” Ai u përpoq të hapte derën, por dështoi dhe e gjeti veten të bllokuar nën të.”

Si pasojë, ai u plagos rëndë dhe siç tha ai, në aksident theu më shumë se 30 kocka: “ Këto 30 kocka të thyera do të shërohen, do të bëhen më të forta, ashtu siç forcohet dashuria me familjen dhe miqtë”. Dashuri dhe bekime për të gjithë ju”, ka shkruar ai në mënyrë karakteristike në një postim të fundit në Instagram.

Nipi i tij dha ndihmën e parë derisa mbërriti ambulanca, thuhet në raport. Renner u transportua me avion në spital, ku qëndroi për më shumë se dy javë, duke iu nënshtruar të paktën dy operacioneve dhe duke u trajtuar në njësinë e kujdesit intensiv.

Pasi u njoftua se aktori po shkonte mirë dhe tani po shërohej në shtëpi, TMZ publikoi thirrjen e bërë nga një burrë që nxitoi për të ndihmuar Renner, këmba e të cilit ishte shtypur nga borëpastruesja. Vlen të theksohet se në vendngjarje është gjetur një fqinj, me profesion mjek, i cili ka tentuar të kujdeset në vendngjarje. Fqinji dëgjohet duke deklaruar se ka shumë nevojë për ndihmën e parë për të shkuar në vendngjarje, duke përshkruar se një person ka mbetur i plagosur rëndë. Burri tha në telefon se aktori i Hawkeye ishte “shtypur” nga borapastruesi. Renner u përshkrua gjithashtu si i shtrirë në tokë para shtëpisë së tij, me gjak që derdhej nga koka e tij. Burri theksoi gjithashtu në qendër humbjen e gjakut dhe dëmtimin e brinjëve të gjoksit dhe bustit të aktorit: “Nxitoni. Merrni një helikopter këtu”, dëgjohet duke treguar ai. Në telefonatë, fqinji raporton gjithashtu se frymëmarrja e Jeremy Renner po bëhej e cekët dhe se ai vetë ishte në prag të ligështimit: “Qëndro zgjuar” dëgjohet duke i bërtitur yllit të Marvel, i cili thuhet se ishte i mbështjellë me batanije dhe i vetëdijshëm, por “Ai kishte shumë dhimbje”, dëgjohet të ketë thënë burri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb