Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Haël në Siri. Në kushtet e konfidencialitet një burim nga departamenti i Antiterrorit në Policinë e Shtetit i tha Top Channel se ka nisur marrja e deklaratave nga familjarët në Shqipëri për fëmijët dhe gratë në Siri. Përmes kësaj deklarate u merret pëlqimi që ata pranojnë kthimin e të afërmve nga Siria.

Emrat e disa prej grave dhe fëmijëve shqiptarë në kampin Al Haël në Siri:

Etleva Beshir Stafhasani lindur më 28.03.1968 Tiranë

Hilma Mehmet Stafhasani lindur më 05.11.2006 Tiranë

Stela Mehmet Stafhasani lindur më 27.081992 Burrel

Amar Mehmet Korvafaj lindur më 20.08.2006 Tiranë

Umer Erjon Korvafaj lindur më 12.10.2013 Siri

Haxher Erjon Korvafaj lindur më 18.09.2016 Siri

Ahmed Arber Zani lindur më 10.08.2013Siri

Saxhide Arber Zani lindur më 13.102015 Irak

Klotilda Rifat Zani lindur më 11.11.1981 Tiranë

Andi Etion Zani lindur më 25.02.2007 Tiranë

Jasemin Etion Zani lindur më 08.05.2010 Tiranë

Selma Etion Zani lindur më 31.07.2013

Lavdije Aziz Kaca lindur më 12,03.1972 Librazhd

Unejda Shyqyri Kaca lindur më 24.01.2002 Tiranë

Esma Shyqyri Kaca lindur më 01.03.2015 Siri

Rruzhdije Hajdar Balliu lindur më 27.04.1962 Librazhd

Fatime Hamit Muslia lindur më 05.05.2011 Tiranë

Ibrahim Hamit Muslia lindur më 06.10.2012 Tiranë

Abdurrahman ? ? Siri

Flora Rasha Tirane

Amar Diamant Rasha

Abdullah Lavdrim Muhaxheri Siri

Hatixhe Lavdrim Muhaxheri Siri

Emanuela Sinan Daci lindur më 04.01.1987 Elbasan

Belkisa Almir Daci lindur më 22.12.2008 Pogradec

Abdulla Almir Daci lindur më 28.10.2013 Siri-Raka

Ajla lindur më 04.09.2011 Tiranë

Arjola

Halid

Almira

Fierdus

Mensur

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: