Albana Vokshi, ish-deputete dhe drejtuese e PD-së ka deklaruar në emisionin Open të Eni Vasilit në Top Channel kohën se kur opozita do të hyjë në zgjedhje.

Ajo tha se opozita do të hyjë në zgjedhje jo më 13 tetor, kur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, datën e zgjedhjeve vendore, por vetëm kur të piqen kushtet për të hyrë në zgjedhje dhe këto kushte piqen vetëm atëherë kur do të largohet Edi Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb