Te Juventus nuk ka qetësi, kjo ishte e pritshme pas rezultateve shumë negative periudhën e fundit. Ambienti bardhezi është gati të shpërthejë pas humbjes së fundit në Champions kundër Maccabi, pjesa më e madhe e opinionit kërkoi shkarkimit e Allegbrit, por presidenti Agenlli nxitoi për ta konfirmuar ndërsa vetë trajneri e mori me qetësi, aq që ka ndërmend të jap dorëheqjen. Atmosfera bëhet edhe më e vështirë pasi kalendari i rezervon derbin përballë Torinos.

La Gazzetta
La Gazzetta

Sipas La Gazzetta dello Sport, ndryshe nga se mendohej, Allegri nuk i ka të gjithë lojtarët nga pas, vendimi i trajnerit për t’i grumbulluar pas humbjes në Izrael nuk është pritur mirë, në të njëjtën kohë lojtarët ankohen se Allegri flet pak me ta, nuk i jep indice të qarta duke sjell konfuzion mes repartesh. Në situata të tilla dalin në pah edhe probleme të tjera, si faza përgatitore e zhvilluar në verë, e konsideruar nga pjesa më e madhe e lojtarët si e vjetër në metodologji dhe shumë e lodhshme.

Corriere
Corriere

E përditshmja tjetër Corriere dello Sport, shkruan se jo vetëm Allegri, thuajse e gjithë struktura e klubit është në dyshim. Në korrik të 2023, familja Angelli do të festojë 100 vjetrin e pronësisë së tyre te Juventus, por John Elkann duket i lodhur nga mënyra se si po menaxhohet klubi, vetëm në vitin e fundit humbën mbi 200 mln euro. Sipas Corriere dello Sport, edhe vetë Andrea Agnelli është në dyshim, në fund ai që do të vendos do të jetë John Elkann.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb