Rreth një muaj pasi fitoi gjyqin për shpifje kundër ish-bashkëshortes, Johnny së fundmi bëri një donacion për ‘Spitalin e Fëmijëve të Los Anxhelosit’. Më parë, Amber premtoi se do të dhuronte pagesën e saj të divorcit për të njëjtën bamirësi por nuk ndodhi kështu.

Aktori Johnny Deep së fundmi shiti NFT-të e tij nga komuniteti i tij i artit, ‘Never Fear Truth’, dhe i dhuroi të gjitha të ardhurat për të ndihmuar organizatat bamirëse në nevojë. Është interesante se lista e organizatave që kanë marrë donacionin përfshin edhe Spitalin e Fëmijëve të Los Anxhelosit, i lidhur me Amberin. Shitja e ‘NFT’-ve të Depp mblodhën gjithsej 8,00,000 dollarë.

Never Fever Truth NFT shkroi në Twitter: “Shitja e Johnny Depp Never Fear Truth NFT gjithmonë kishte për qëllim të përfitonte bamirësi dhe ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të konfirmojmë se rreth 8,00,000 dollarë në total donacionesh janë kontribuar për organizatat e mëposhtme : Fondacioni i Spitalit të Fëmijëve në Perth (nëpërmjet CAF America), Fondacioni bamirës i fëmijëve të spitalit Great Ormond Street (nëpërmjet CAF America), Koalicioni i gjurmëve, Spitali i Fëmijëve i Los Anxhelosit (CHLA).

Johnny dhe Amber Heard u ndanë pas kërkesës për divorc në vitin 2016. Pas divorcit të tyre, Amber ishte zotuar të dhuronte paratë e fituara nga divorci në Spitalin e Fëmijëve. Megjithatë, në gjyqin e fundit të Johnny dhe Amber për shpifje, u zbulua se Amber nuk e kishte bërë këtë.

Duke reaguar ndaj donacionit të aktorit, një fans shkroi në Twitter: “Dhe kjo, zonja dhe zotërinj, është ‘filantropi’. Dhe ndryshimi midis një zotimi të paplotësuar dhe një dhurimi të drejtpërdrejtë.”

“Sa herë që mendoj se nuk mund të jem krenare për atë njeri, ai më dëshmon se kam gabuar. E MREKULLUESHME”, shtoi një tjetër.

Pasi humbi gjyqin për shpifje kundër Johnny-t, ekipi ligjor i Amber kohët e fundit e shtyu gjykatën Fairfax të anulonte vendimin kundër saj ose të kërkonte një gjyq të ri siç thuhet. Sipas “Court House News”, ekipi ligjor i Johnny e hodhi poshtë ankesën. Në një email, avokati Ben Chew, i cili përfaqëson Johnny, e quajti apelin “ajo që prisnim, vetëm më gjatë, jo më thelbësore”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb